فوتبال زون
گروه تبلیغاتی آدورا

فوتبال زون - ویدئو ها

تاریخ جام جهانی را اینبار بصورت دوخته شده ببینید!

آنونس بی‌بی‌سی برای جام جهانی کامپیوتری نیست!
.
هدف اصلی بی بی سی در ساختن این آنونس این بود که اهمیت جام جهانی برای مردم جهان نشان داده شود برای همین اتفاق های مهم و معاصر این تورنمنت انتخاب شدند و جمله تاریخ نوشته می شود به عنوان شعار اصلی در نظر گرفته شد. .
قرار نبود این ویدیو مثل سایر جلوه های کامپیوتری باشد برای همین با یک دستگاه واقعی ریسندگی قرار شد تا هر فریم دقیقا دوخته شود. از این فریم ها عکاسی شد و در کنار قرار هم گرفتند تا این تصاویر به دست بیایند. موسیقی متن یکی از قدیمی ترین قطعه های روسی است. طرح زیر اقتباسی از هنرهای تصویری روسیه است. در نهایت از ۲۲۷۰۰۰ متر نخ ۶۰۸ فریم دوخته شد که اگر کنار هم گذاشته شوند سطح یک زمین فوتبال را می پوشاند. .
قرار است صحنه‌های دیدنی مسابقات این دوره نیز به انتهای این اثر زیبا اضافه شود.

خواندن راموس در آهنگ جام جهانی اسپانیا

اسم آهنگ «یک ستاره دیگر در قلبت بگذار» است که اشاره به تلاش اسپانیا برای کسب دومین قهرمانی در جام جهانی دارد.

ویدئوی ویژه فیفا برای جام جهانی با حضور کارلوس کیروش

مربیان جام جهانی در گفتگو با هواداران – کی‌روش: خیلی‌ها آرزوی حضور در اینجا را دارند

ترانه رسمی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

Nicky Jam feat. Will Smith Era Istrefi – Live It Up (Official Song 2018 FIFA World Cup Russia)

جشن شادی در انتهای سیاسی ترین بازی تاریخ جام جهانی

ویدئو بازی ایران و آمریکا در صفحه اینستاگرام رسمی جام جهانی فیفا منتشر شد.
توضیحات این ویدئو:

این داستانی قابل توجه از سیاسی ترین بازی تاریخ جام جهانی است که تبدیل به جشن صلح و وحدت شد.

آلمان ۱-۰ آرژانتین فینال جام جهانی ۱۹۹۰

آرژانتین که با بازی های تماشاگر ناپسند و به سختی (بر خلاف جام ۱۹۸۶) به فینال رسیده بود با آلمانی برخورد کرد که مسیر آسانتری برای رسیدن به فینال طی کرده بود.
فینال با ضربه پنالتی دیر هنگام آلمانها که تا امروز آرژانتینی ها اعتقاد دارند لطف داور بود، موفق شدند در یک بازی نفس گیر یاران مارادونا را شکست دهند.

ایتالیا ۰ – ۰ برزیل* قهرمانی برزیل پس از ۲۴ سال

پسران سرزمین سامبا پس از آخرین فینال خود در سال ۱۹۷۰ بار دیگر در بازی نهایی به ایتالیا رسیدند. اما این بار در یک بازی سخت و نفس گیر در گرمای طافت فرسای ظهر آمریکا، توانستند در ضربات پنالتی آتزوری را شکست دهند و به چهارمین قهرمانی خود در این رقابت ها دست پیدا کنند.

پنج لحظه از به یاد ماندنی ترین لحظات جام جهانی برای مارادونا

مارادونا یکی از برترین و شاید برترین بازیکن تاریخ فوتبال، زننده گل قرن و گل معروف دست خدا، در نشستی با فیفا تی وی، به مرور پنج لحظه از به یاد ماندنی ترین لحظات خود در جام های جهانی پرداخت که آنها را مرور می کنیم:

 

۱۸ ژوئن ۱۹۸۲

آرژانتین ۴ – مجارستان ۱- اولین گل جام جهانی مارادونا

“من فقط میخواستم که توپ درون دروازه برود. ما اولین بازی مان را مقابل بلژیک باخته بودیم و مصمم بودیم که شرایط را تغییر دهیم.

من در جام جهانی زیر ۲۰ سال  گل زده بودم اما نمیتوانید آن را با حسی که از گلزنی در جام جهانی به دست آوردم مقایسه کنید.

مانند این است که هر صبح مادرت صبحانه را در تخت برایت سرو کند! این شادی نابی است است مثل زمانی که من لب های مادرم را می بوسیدم.

چیزهای زیادی وجود دارد که از ذهن شما عبور میکند.

 

۲ جولای ۱۹۸۲

آرژآنتین ۱ – ۳ برزیل کارت قرمز خطا روی باتیستا

من بعد از چند سال با باتسیتا در موردش صحبت کردم و به فالکائو نیز توضیح دادم.

آنها زمانی که ۱-۳ جلو بودند، شروع کردند به تمسخر ما و من دوست نداشتم بازی را در آن شرایط ببازم. او به من گفت: نه دیگو، این فقط فوتبال ذاتی ماست که  درونمان احساسش می کنیم. ولی میدونی چیه؟ اگر من ۳ تا گل جلو بودم و همانطور که توپ را میچرخاندیم آواز میخواندیم شما هم در اون لحظه عصبانی می شدید. اگر خونی در رگ های شما وجود داشته باشد، شما هم عصبانی می شوید.اما بله من بازیکن اشتباهی رو زدم. باور کردنی نیست.

 

۲۲ ژوئن ۱۹۸۶

آرژآنتین ۲-۱ انگلیس

من تا به حال چنین گلی به ثمر نرسانده بودم. من چند گل زده بودم که خیلی دشوار بود اما این گل در جام جهانی بود. آن گل رویای هر کودکی بود. همه ما رویای دریبل زدن همه ی بازیکنان را به خصوص پیتر شیلتون را داریم. هنوز حرکتی که کرد را درک نمی کنم. .نمیدانم شاید ارواح و یا فرازمینی ها آمدند و او را با خود بردند. او فقط دروازه را برای من باز گذاشت. من از او گذشته بودم و فقط همین!

“من هرگز از تماشای آن خسته نمیشوم” جواب مادرم هر بار که میدیدم صحنه آن گل را نگاه می کند و به او میگفتم که مادر! باز هم گل های من را میبینی؟ همین بود. او می گفت با دیدن آن گل که پسرم به ثمر رسانده آرامش پیدا میکنم، تو اگر می خواهی برو، من می خواهم گل های تو را ببینم.

 

۳ جولای ۱۹۹۰

ایتالیا ۱-۱ آرژانتین (برد ۳-۴ آرژانتین در ضربات پنالتی و غلبه بر والتر زنگا از روی نقطه پنالتی)

این خیلی عجیب بود چون زمانی که ما برای زدن پنالتی رفتیم بازیکنان ایتالیا به من می گفتند که آنها باید برنده بازی می شدند.. لوئیجی دی آگوستینی و والتر زنگا به من گفتند که تساوی نتیجه عادلانه ای نبود. اما در اینگونه مسابقات سوال در مورد شایستگی نیست، هست؟ آنها عقاید خودشون را دارند و من عقاید خودم را!

من فقط ۱ پنالتی  مقابل یوگسلاوی از دست داده بودم. پس وقتی از دایره وسط زمین برای زدن ضربه می رفتم با خودم گفتم: اگر این را از دست بدی خیلی احمقی، ضعیفی ، بدترینی. تو نمی توانی به افرادی که دوستت دارند خیانت کنی مادر، پدر، برادران من، همه مردم آرژانتین، همه! اما من بهتر از زنگا بودم و من بودم که ایتالیایی ها رو شکست دادم.

 

۲۴ ژوئن ۱۹۹۰

آرژانتین ۱-۰ برزیل : پاس جادویی برای کلودیو کانیگیا

“برزیل ها آلمائو را به خاطر این گل سرزنش کردند، اما من خیلی سریع از او عبور کردم. کسی که من با شانه به او تنه زدم و با آرنج او را متوقف کردم دونگا بود. مقصر آلمائو نبود، دونگا بود.

زمانی که کانی (کلودیو کانیگیا) گل زد من خدا را، مادرم را و تمام قدیسین را شکر کردم. ولی او فقط مشتش را بالا برد مثل اینکه هیچ اتفاقی نیافتاده است. بعد از بازی به او گفتم، گوش کن، در آخرین لحظات قبل از غروب، دیدی که امروز چه کاری انجام دادی؟ و او جواب داد، بله، من یک گل زدم. نه! تو یک استادیوم را ساکت کردی!

به دلیل احترام به برزیلی ها، وقتی که به رختکن می رفتم، لباس برزیل را بر تن داشتم. لباس متعلق به کارکا بود. او دوست من بود. ولی اینکار به این دلیل بود که به نظرم برزیل باید به جای ما صعود می کرد. آنها تمام بازی ما را به زمین خودمان دوخته بودند ولی در انتها ما پیروز شدیم. به این دلیل است که فوتبال زیباترین ورزش جهان است.

فرانسه ۳ – ۰ برزیل فینال جام جهانی ۱۹۹۸

در آخرین جام قرن بیستم تیم ملی فرانسه که میزبان رقابت ها نیز بود، توانست با نسل طلایی خود به سرکردگی زیدان در بازی فینال مقابل برزیل که در شبی عجیب فوق ستاره خود رونالدو در حالت طبیعی در اختیار نداشت شکست دهد تا برای اولین بار به عنوان قهرمانی جهان نایل شود.

برزیل ۲ – ۰ آلمان فینال جام جهانی ۲۰۰۲

برزیل با درخشش رونالدو و ریوالدو در جام ۲۰۰۲ موفق شد با شکست آلمان که در بازی فینال با غیبت بازیکنی مثل بالاک خلع سلاح شده بود به پنجمین قهرمان خود در جام جهانی دست پیدا کند.

فرانسه ۱ – ۱ ایتالیا* فینال جام جهانی ۲۰۰۶

در یکی از بهترین ادوار جام ها جهانی، تیم ملی ایتالیا با سر مربیگری مارچلو لیپی توانست چهارمین عنوان قهرمانی خود در این رقابت ها را به دست بیارود. جامی که البته بیشتر با اخراج زیدان در دقایق پایانی بازی فینال در یاد ها مانده است.

اسپانیا ۱ – ۰ هلند فینال جام جهانی ۲۰۱۰

اسپانیا با گل اینیستا در آخرین دقایق وقت های اضافه به آرزوی دیرینه خود یعنی قهرمانی در جام جهانی رسید و مردان هلندی بار دیگر ناکام بزرگ فینال ها باقی ماندند.

فینال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

آلمان ها که از سال ۲۰۰۲ در کسب قهرمانی ناکام مانده بودند، در نهایت در سال ۲۰۱۴ و در خاک برزیل چهارمین قهرمانی خود در این بازی ها را جشن گرفتند.

آپدیت جدید فیفا ۱۸

صفحه اینستگرام فیف اعلام کرد در آپدیت جدید بازی فیفا۱۸ که به صورت رایگان عرضه خواهد شد، رقابت های  جام جهانی به بازی اضافه خواهد شد.

خبر خوب برای طرفداران ایرانی این بازی فوق العاده و پرطرفدار حضور تیم ملی ایران در این بازی خواهد بود.

برخی از امکانات این بروزرسانی:

  • امکان شخصی سازی تورنمنت جام جهانی
  • افزودن تیم های ملی ایتالیا آمریکا و …
  • تمام ۱۲ استادیوم روسیه

صحبت های کارلوس کیروش پس از مشخص شدن حریفان جام جهانی

روحیه بالا و مثال زدنی کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از مشخص شدن حریفان باعث خوشنودی مردم ایران شد.

همانطور که در این ویدئو میبینید، آقای کیروش براحتی از عدم ترس ایران در برابر همگروهی های بسیار قرتمندی مانند اسپانیا، پرتغال و حتی مراکش از توانایی صعود تیم ملی به مرحله بعد صحبت میکند.

ترس گزارشگر استرالیا از تکرار نتیجه بازی ایران

وقتی استرالیا ۲-۰ جلو افتاد، سایمون هیل گفت: «هندوراس الان برای بازگشت، راهی طولانی در پیش داره. اندی من نمی خوام اسم اون تیم رو بگم ولی می دونی چی دارم می گم. ٢٠ سال پیش. بازی تموم نمی شه، مگه این که واقعاً تموم شده باشه. ۱۹۹۷. استرالیا باید او بازیو به یاد داشته باشه. باید نهایت تلاشش رو بکنه»

سیلاب اشک در تاریخ ایتالیا

دونادونی – جام ۹۰
روبرتو باجو – جام ۹۴
زولا – یورو ۹۶
توتی – یورو ۲۰۰۰
… و بوفون افسانه‌ای