۱۹ تیر ۹۷

چهار تیم پایانی جام جهانی 2018

چهار تیم نهایی جام جهانی آماده رقابت برای کسب مهم ترین جام موجود در جهان فوتبال هستند.

چهار تیم پایانی جام جهانی 2018

'

چهار تیم نهایی جام جهانی آماده رقابت برای کسب مهم ترین جام موجود در جهان فوتبال هستند. 2 تیم بلژیک و کرواسی در صورت دستیابی به این مهم، اولین قهرمانی خود را تجربه خواهند کرد و دو تیم فرانسه و انگلیس شانس کسب دومین مقام تاریخ خود را دارند. به بررسی وضعیت این چهار تیم می پردازیم:

\n

تیم ملی فرانسه: تطبیق پذیر و منعطف

\n

تا چندی پیش، انتقادات بسیار تندی از دیدیه دشان به خاطر نداشتن شخصیت تیمی علیرغم تعداد بالای چهره های سرشناس تیمش، انجام می شد. رسانه های فرانسوی مدعی بودند که دشان با افزودن نام ها به ترکیب تیم نتوانسته شخصیت تیمی را بالا ببرد. اما همین بازیکنان توانستند تمام اهداف فرانسه را به نتیجه برسانند. در مرحله گروهی عالی بودند، در بازی مقابل آرژانتین تماشایی ظاهر شدند و در مقابل اروگوئه منسجم و تاثیر گذار. آیا 3 تیم متفاوت از فرانسه را دیدیم؟ خیر، همان تیم بود ولی با تاکتیک های متفاوت برای هر بازی. فرانسه می داند چطور سیستم بازی خود را بر اساس حریف تغییر دهد، و این یک قابلیت ارزشمند برای این تیم است. آرایش تاکتیکی فرانسه می تواند در یک بازی 3-3-4 باشد و در بازی دیگر 1-3-2-4، در حالیکه دشام تصمیم میگیرد از ابعاد اولیویر ژیرود یا سرعت کیلیان امباپه برای فشار بر دفاغ مقابل استفاده کند. تا به این لحظه در جام جهانی شاهد بودیم که دیگر تیم ضعیفی وجود ندارد، غول هایی مانند آلمان و اسپانیا نتوانستند بازی خود را به حریف دیکته کنند و مالکیت توپ تظمینی برای پیروزی و تجربه تظمینی برای موفقیت نبوده است. گزینه ها مهمترین ابزار هستند.  

\n

تیم ملی بلژیک: روحیه تیمی

\n

تیم ملی بلژیک با یکی از بهترین ترکیب های ممکن روی کاغذ پای به روسیه گذاشت، اما بزرگترین موفقیت آنها ایجاد اتحاد قوی بین اعضایش بوده است. این امر، مهمترین دست آورد بلژیک بوده است، چرا که آنها در گذشته این ابزار را نداشتند، ابزاری که مقابل ژاپن و برزیل به خوبی از آن استفاده کردند. ستاره های آنها، شامل مثلث طلایی، ادن هازارد، کوین دی بروینه و روملو لوکاکو، هر وقت لازم شده درخشیده اند. از این امر هم نباید به سادگی بگذریم که در روسیه، شیاطین سرخ 9 گلزن مختلف داشته اند. تمام بازیکنان نقش خود را به خوبی ایفا می کنند. روبرتو مارتینز هم مانند بازیکنانش، نشان داده که فردی درست در زمان و مکانی درست است. او به خوبی توانسته است، راهی برای متحد کردن تمام بازیکنانش و گرفتن بهترین بازی از ستارگانش پیدا کند. در این تیم بلژیک همه حاظرند تا خود را در زمین یا حتی از روی نیمکت برای روحیه دادن به هم تیمی هایشان فدای تیم کنند.  

\n

تیم ملی انگلیس: متنوع

\n

انتخاب تنها یک نقطه قوت از تیم انگلیس، کار بسیار سختی است. تیم گرت ساوتگیت در هر بازی راهی جدید برای پیروزی پیدا می کند. عادت کرده ایم که تیم جوان، یکدست انگلیس را ببینیم که با اعتماد به نفس بالا، سیستم مدرن و اتحاد،به جلو حرکت می کند. آنها به خوبی برای هر بازی، هر موقعیت و هر حریفی آماده شده اند. انگلیسی ها اولین پیروزی تاریخ خود را در ضربات پنالتی در روسیه به دست آوردند. آنجا بود که با توجه دقیق تر به ترکیب تیم ملی انگلیس دیده شد که دروازبان آنها، جردن پیکفورد و بهترین گلزن جام تا اینجا، یعنی هری کین، تنها 24 سال سن دارند! شاید این کامل ترین ترکیبی از تیم ملی انگلیس باشد که از سال 1990 می بینیم، یعنی آخرین باری که آنها به نیمه نهایی رسیدند. آنها در روسیه هستند تا تاریخ خود را بسازند.  

\n

تیم ملی کرواسی: خط میانی مستعد

\n

پس از عبور از گروهی که می توان گفت، سخت ترین گروه رقابت ها بود، و دو بازی سخت و نفس گیر که به ضربات پنالتی انجامید، کرواسی را می توان یکی از بهترین تیم های تورنمنت نامید. مهمترین ابزار زلاتکو دالیچ، بدون شک، خط میانی این تیم است، که جزو یکی از بهترین های این جام جهانی نیز هست. بازیکنان این خط، تقریبا همیشه سازمان یافته و بدون هیچ ناهماهنگی دیده شده اند. لوکا مودریچ و ایوان راکیتیچ حیاتی ترین عناصر تیم کرواسی هستند. کمتر اتفاق می افتد که بازیکنانی از رئال مادرید و بارسلونا، به این خوبی بتوانند در کنار یکدیگر تاثیر گذار باشند، اما این اتفاقی است که با بازی راکیتیچ در کنار مودریچ در قبل خط میانی افتاده است. به این نفرات،  مارسلو بروزوویچ از اینتر میلان، ماتیو کواچیچ از رئال مادرید، میلان بادلی از فیورنتینا را هم اضافه کنید تا قدرت نسل طلایی خط میانی کرواسی را دریابید.

'