۲۵ تیر ۹۷

و پایان جام جهانی 2018 با قهرمانی فرانسه

فرانسه با نتیجه قاطعانه 4-2 مقابل کرواسی برای دومین بار قهرمان جهان شد. خروس ها در هر نیمه 2-1 جلو افتادند تا تیم کم رقم کرواسی که شاید تنها برای 15 دقیقه در زمین خود را گم کرده بود، به شدت تنبیه شود و نتواند تورنمنت خود را شبیه داستان های دوران کودکی با پایان خوش به پایان برساند.

و پایان جام جهانی 2018 با قهرمانی فرانسه

'

فرانسه با نتیجه قاطعانه ۴-۲ مقابل کرواسی برای دومین بار قهرمان جهان شد.

\n

خروس ها در هر نیمه ۲-۱ جلو افتادند تا تیم کم رقم کرواسی که شاید تنها برای ۱۵ دقیقه در زمین خود را گم کرده بود، به شدت تنبیه شود و نتواند تورنمنت خود را شبیه داستان های دوران کودکی با پایان خوش به پایان برساند.
\nاما برای کرواسی شاید بتوان واقعا گفت که چیزی از ارزش های آنها کم نشد! کشوری کوچک با تنها ۴٫۵ میلیون جمعیت. کرواسی تمام بازی ها را با تمام موجود بازی کرد و با نتایجی بسیار خوب، به فینال رسید. اما شاید -و واقعا شاید- خستگی ۳ بازی ۱۲۰ دقیقه ای، تحت تاثیر جو بازی فینال بودن و قدرت بالای نفرات فرانسه، مانع از پیروزی در آخرین قدم شد.

\n

در طرف مقابل فرانسه با ترکیب قدرتمندش پیش از جام جزو کاندیداهای اصلی قهرمانی بود. دیدیه دشان که سابقه قهرمانی به عنوان کاپیتان را ۲۰ سال قبل داشت، توانست با مدیریت خوب، با رد شدن از نام بازیکنانی درخور توجه و دعوت نکردن از آنها، تیمی خوب، جوان و تشنه پیروزی را بوجود آورد که در هر بازی با سیستمی متفاوت یک به یک حریفان را شکت داد و توانست دومین ستاره قهرمانی را برای کشورش به ارمغان بیاورد.

\n

در حالیکه باران شدت می گرفت و در حالیکه ملت ایران خوشحال و متعجب از دیدن صحنه هایی در تلویزیون از شادی تماشاچیان و رئیس جمهور کرواسی هنگام اهدا جوایز بودند، فرانسوی ها جام را بالای سر بردند و به خوشحالی پرداختند.

\n

لحظه بالا بردن جام قهرمانی جام جهانی همیشه جزو زیباترین لحظه های فوتبال بوده و حس و شور و هیجان بازیکنان تیم قهرمان در تاریخ جاودانه می شود.

\n

جامی که بزرگانی مانند  کافو، مارادونا،  بکن باوئر، زوف، کاسیاس و … با افتخار بالای سر برده بودند، اینبار در سال ۲۰۱۸ با دستان کاپیتان فرانسه  هوگو لوریس بالا برده شد.

\n

این جام شاید خیلی متفاوت تر از جام های دیگر تاریخ بود، از VAR تا عدم حضور  هلند و  ایتالیا، از حذف زودهنگام  آلمان و کم فروغی  برزیل و  آرژانتین. از بازی های درخشان  کرواسی و  ژاپن تا میزبانی خوب  روسیه، از درخشش بی نظیر بازیکنان مهاجر در ترکیب تیم هایی مانند  بلژیک و فرانسه که به دنیا ثابت کرد، باید دور از جنگ و دشمنی، به سمت بهتر شدن و یکی شدن قدم برداشت، تا دیدن خانواده ها و بانوانی که بدون مشکل و کاملا شاد از روی سکوها، از فوتبال و زیبایی هایش لذت بردند.

\n

جام زیبایی بود، برای ما ایرانی ها پر از خاطره. از دفاع جانانه پسرانمان درازکش روی خط دروازه تا سیو پنالتی  رونالدو توسط  بیرانوند دوست داشتنی. از حسرت نزدن ضربه آخر و ای کاش و اگرهایی که اگر میشد، چی میشد. از  کیروش و تیم دوست داشتنیش تا درخشش بینظیر تیم داوری آقای  فغانی.

\n

امید موفقیت هرچه بیشتر  تیم ملی کشورمان در روزها و جام های بعدی را از صمیم قلب داریم. با آرزوی اینکه به جای فحش و تحقیر و ناسزا به بازیکنان و کادر فنی -هر کسی که باشد- یاد بگیریم که اول به همدیگر احترام بگذاریم.

\n

برای موفقیت بدون هیچگونه معطلی از همین امروز باید ادامه دهیم.

\n

با تشکر از همه شما عزیزان همراه
\nتیم فوتبال زون

'