۲۴ تیر ۹۷

هنوز نمی خواهم افتخار کنم - پوگبا

من خیلی خوشحال هستم، اما هنوز نمی خواهم احساس افتخار کنم، من صبر خواهم کرد. ما هنوز هیچ چیزی به دست نیاورده ایم

هنوز نمی خواهم افتخار کنم - پوگبا

'

فرانسه توانسته است پوگبای جدیدی را از ابتدای جام جهانی 2018 معرفی کند. غالب، سخت کوش و پر از خلاقیت، هافبک فرانسوی کلاس و بلوغ را در خود یافته است. وی که لقب پیوچی را از هم تیمی خود آنتوان گریزمان گرفته، به طور معمول خارح از زمین در حال شوخی و خنده دیده می شود، اما برای تکمیل ماموریت کاملا متمرکز می باشد. \"من خیلی خوشحال هستم، اما هنوز نمی خواهم احساس افتخار کنم، من صبر خواهم کرد. ما هنوز هیچ چیزی به دست نیاورده ایم\"

\n

مزه تلخ شکست

\n

تورنومنت قبل به هافبک 25 ساله یاد داد که همیشه در پایان بازی یک تیم دل شکسته می شود. \"من با منچستر یونایتد در فینال لیگ اروپا در سال 2017 قهرمان شدم، اما به جز آن نمی دانم طعم پیروزی در فینال چگونه است.\" او که بهترین بازیکن بازی فینال لیگ اروپا هم شده بود در تکمیل حرف هایش گفت: \"من هم در فینال جام باشگاه های اروپا در سال 2015 و هم در فینال جام ملت های اروپا در سال 2016 شکست خوردم.\" \"در 2016 اشتباه ما این بود که بسیار مطمئن -از پیروزی- بودیم. پس از غلبه بر آلمان در نیمه نهایی، تصور کردیم که قرار است قهرمان شویم. من به شما قول می دهم که دیگر این اتفاق نخواهد افتاد. من بازیکنان کرواسی را به خوبی می شناسم و از کلاس جهانی آنها اطلاع دارم. آنها از گروه بسیار سخت خود بالا آمدند و تنها یک تیم در روز یکشنبه جام را بالای سر خواهد بود. و آن تیم باید ما باشیم.\"

\n

هدف جدید

\n

پوگبا تشنه رسیدن به رویای کودکی خود است. \"من می دانم که از کجا آمده ام و چه چیزهایی را پشت سر گذاشته ام تا به اینجا برسم. من رویای جام جهانی را از کودکی داشته ام. به عنوان یک پسر، رویای به ثمر رساندن گل در فینال جام جهانی را دیده ام.\" او که 59 بازی ملی برای فرانسه انجام داده است، با دیدن ویدیو های قهرمانی فرانسه در جام جهانی 1998 بزرگ شده است، بازی هایی که مربی کنونی خروس ها، دیدیه دشان، کاپیتان کشورشان بود. ماموریت او در بازی فینال، واقعیت بخشیدن به رویاهای کودکیش می باشد. \"ما یک ستاره روی پیراهنمان داریم، اما این من نبودم که آن را بردم\" با این توضیج پوگبا عزم بالای خود را برای احقاق رویای کودکی خود نشان داد. منبع: سایت فیفا ترجمه: پاتریک قوجامانیان  

'