۱۳ آذر ۹۷

هدف جدید رئال مادرید، براهیم دیاز کیست؟

مهاجم/هافبک جوان و خوش تکنیک منچستر سیتی که سبک دریبل زدنی شبیه به لیونل مسی دارد، به دلیل کمبود فرصت بازی در تیم گواردیولا به دنبال انتقال به رئال مادرید است

هدف جدید رئال مادرید، براهیم دیاز کیست؟

براهیم عبدالکادر دیاز فوتبالیست اسپانیایی 19 ساله و آینده دار که در حال حاضر در تیم ملی زیر 21 ساله های اسپانیا نیز بازی می کند، از آینده داران فوتبال دنیا شمرده می شود.

دیاز که در این فصل تنها در 3 بازی از ابتدا در ترکیب سیتی حاظر شده است، دو گل نیز به ثمر رسانده و در بازی مقابل فولهام در جام حذفی انگلیس، باعث صعود آبی های لندنی به دور بعد نیز شده است.

قرارداد این بازیکن در انتهای فصل به پایان خواهد رسید و گواردیولا امیدوار است این ستاره آینده دار را مجاب به ماندن در سیتی کند.

"موضوع دیاز بسیار ساده است، ما می خواهیم قرار داد بلند مدت 4 یا 5 ساله با او ببندیم و تمام تلاش خودمان را انجام میدهیم تا او را حفظ کنیم" - پپ گواردیولا

موضوعی که شاید به گواردیولا برای تمدید این قرارداد کمک کند این است که ایجنت این بازیکن جوان، پره، برادر بزرگتر پپ است.

اما در این بین گزارشاتی ار توافق قراردادی با مبلغ 60.000 پوند در هفته و حضور در ترکیب اصلی، بین دیاز و مدافع قهرمانی اروپا به گوش می رسد.

دیاز که تا کنون یک دقیقه هم در لیگ برتر حضور نداشته و تنها بازی هایش در جام حذفی بوده است، برای رسیدن به ترکیب در تیم پر ترافیک سیتی، رقبایی مانند ریاض ماهرز، لروی سانه، برناردو سیلوا و رحیم استرلینگ را پیش رو دارد.

از این رو شاید پیوستن به ترکیب ثابت رئال مادرید، گزینه ساده تری برای جوانی که شبیه مسی دریبل می زند باشد.