فوتبال زون
گروه تبلیغاتی آدورا

مصاحبه تند کارلوس کیروش پس از بازی مقابل ازبکستان

مصاحبه تند کارلوس کیروش پس از بازی مقابل ازبکستان

کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، پس از برد خفیف ۱-۰ مقابل ازبکستان با ناراحتی شدید مصاحبه تندی را انجام داد که مختصری از آن را خواهید خواند:

کیروش: تا دیروز کجا بودید

کیروش در پاسخ به سوال خبرنگاران که نگران این موضوع هستند که تیم ملی مسیر مناسبی برای آماده سازی طی نکرده پاسخ داد:

“چرا شما نگران هستید؟ همه از این موضوع راضی هستند. روز قبل از بازی قصد دارید این سؤال را بپرسید، شما باید این سؤال را بیست روز پیش می‌پرسیدید. وقتی شما این سؤال را کردید من فکر کردم شاید از لحاظ فیزیکی و سلامت ناسالم هستم و یک مقدار ترسیدم.”

“از شما می‌پرسم چرا تا به امروز نگران این مسأله نبودید و چرا الان در این مورد سؤال می‌پرسید؟ آبی که از زیر پلی رد شده است دیگر بازنخواهد گشت.من عذرخواهی می‌کنم و این دوگانگی را متوجه نمی‌شوم. بهتر است داستان را تمام کنیم. این دفعه آخر است که در این مورد حرف می‌زنم الان باید از لحاظ روحی خودمان را آماده‌سازی کنیم و تمرکز داشته باشیم.”

“وقتی شما برای یک مدت طولانی در جهت مخالف رودخانه شنا می‌کنید شاید دیگر ادامه این روند معقول نباشد.به همین خاطر شاید شما هم بعد از این مدت به این نتیجه برسید که باید برگردید و درجهت حرکت آب شنا کنید. اگرهمه خوشحال هستند من هم باید از این وضعیت خوشحال باشم.”

“باید یک مطلب را شفاف بگویم؛ در زندگی همیشه باید امید، انگیزه و توقع بهترین‌ها را داشته باشیم ولی تفاوتی وجود دارد با آنهایی که تلاش بیشتری برای آماده‌سازی انجام می‌دهند تا نتایج بهتری بگیرند، درفوتبال هم خدا بیشتر به آنها کمک می‌کند.”

“من صحبت ناامید کننده‌ای نکردم، جام جهانی قبل اردوی سه هفته‌ای در آفریقا، دو هفته‌ای در اتریش و ده روزه در برزیل داشتیم. افرادی که در ایران هستند فکرمی‌کنند همان قدرکه آلمان،اسپانیا و پرتغال نیاز به آماده‌سازی دارند بازیکنان ما هم به همان اندازه فرصت نیاز دارند. نقطه‌ نظر بنده با این مسأله متفاوت است. به همین دلیل هم مسترپلن خاصی را تهیه کردم. به دلایلی که شما بهتر می‌دانید این برنامه تغییر کرد، اینکه فکر کنید چند بازیکن اروپایی داریم و نیازی به آمادگی خاص نداریم نقطه‌ نظر من نیست. نمی‌توانید مجبورم کنید که نظرم را عوض کنم.”

“به خاطر خدا دیگر دراین مورد سوال نپرسید، بنده منفی‌ گرا نیستم و همه تلاشم را می‌کنم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم. از هر فرصتی استفاده می‌کنیم، امیدواریم خدایمان در فوتبال از تیم ملی حمایت و حفاظت کند.”

لطفاً بحث آماده‌ سازی همین جا تمام شود به خاطر اینکه رسانه‌ها دیگر حق این پرسش را ندارند با همه صداقتم می‌گویم شماتا دیروزکجا بودید؟ خیلی ممنون که امروز برای این پرسش آمدید اما با همه احترام تا به امروز کجا بودید؟ من هم مثل بقیه از شرایط خوشحالم.