فوتبال زون
گروه تبلیغاتی آدورا

مسی: امیدوارم فوتبال بدهی خودش را به من بپردازد

مسی: امیدوارم فوتبال بدهی خودش را به من بپردازد

در انتها میتوان گفت که فقط یک ترس بود. آرژانتین به جام جهانی ۲۰۱۸ در خاک روسیه صعود کرد. در طول مسیر دشوار صعود هیچکس به اندازه مسی متحمل سختی نشد.

بعد از صعود سخت، آرژانتین در گروه D با ایسلند (که در ظاهر حریف ساده ای به نظر میرسد، ولی در دفاع بسیار سازمان یافته و سخت کوش هستند) کرواسی (در بازی فضای بیشتری به حریف میدهند ولی بازیکنان بسیار بزرگی دارند) و نیجریه (در یک روز آنها ۴ گل به ثمر میرسانند و در روز دیگر فضا را باز میگذارند  تا حریف هرکاری میخواهد انجام بدهد)

در مصاحبه ای با وبسایت رسمی فیفا کاپیتان آلبیسلسته از نقش خودش در دیدار حیاتی در مقابل اکوادور، از تکامل یافتن تیمش و بدهی که فوتبال به او دارد سخن گفت.

فیفا: با نگاهی به جام جهانی پیش رو، آیا آرژانتین میتواند همرده برزیل و آلمان باشد؟
لیونل مسی: 
ما با فرم خوبی به آنجا خواهیم رفت چراکه همچنان در حال رشد هستیم. ما در مسیری قرار  گرفتیم که انتظار آنرا نداشتیم، زیرا ما در مقابل ونزوئلا و پرو در اوایل رقابت ها در حالیکه میتوانستیم براحتی پیروز باشیم. اگر پیروز میشدیم، در انتها در آن شرایط سخت قرار نمی گرفتیم. ما چهار بازی حساس با مربی جدید داشتیم، ولی با پشت سر گذاشتن بازی مقابل اکوادور، آرژانتین تغییرات زیادی خواهد کرد. ما رشد خواهیم کرد و از ترس و استرس آن بازی خواهیم گذشت، که میتوانست به عدم راهیابی به اهدافمان منجر شود. تیم ملی تغییرات زیادی خواهد داشت.

شما از عدم صعود شیلی غافلگیر نشدید؟
چرا، مثل تمام افراد دیگر. هر جه باشد، شیلی قهرمان دو کوپا آمریکای آخر بوده است و تیمی است که برای برنده شدن پرورش یافته است. آنها تیم بزرگی با بازیکنان بزرگ هستند، اما این نمایش دهنده دشواری رقابت های مقدماتی در آمریکای جنوبی است، چرا که هیچ کسی به شما چیزی نمی دهد. رفتن و بازی کردن در بولیوی، ونزوئلا، اکواردو، کلمبیا و تمام جاهای دیگر به هیچ وجه آسان نیست. فاصله بین تیم ها کمتر و کمتر شده و صعود به جام جهانی دشوارتر میشود.

آیا زخم های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل التیام پیدا کرده است؟
خیر، فکر نمیکنم هیچوقت بهبود پیدا کنند. ما باید با آنها به زندگی ادامه دهیم. آنها برای همیشه خواهند بود. جام جهانی خاطره ای بسیار خوب و همچنین بسیار بد به خاطر پایان آن خواهد بود. ولی آن زخم ها همیشه خواهند بود.

الان که ۳۰ ساله شده اید چه احساسی دارید؟ جایی که فکر میکردید هستید؟
راستش را بگویم، هیچ وقت فکر نمی کردم چه احساسی خواهم داشت وقتی به اینجا رسیدم. اما از زندگی شخصی و حرفه ای خودم بسیار خوشحال هستم. در بیرون و داخل زمین در وضعیت جسمی خوبی هستم و از جایی که هستم بسیار خوشحالم.

چیزهای زیادی همراه با زمان تغییر میکنند. فوتبال شما هم تغییر کرده است؟
بله، البته. شما بزرگ میشوید و همراه با زمان رشد میکنید در حالیکه در طول مسیر چیزهای جدیدی به شما اضافه میشود. من بزگتر شدم و در زمین هم رشد کرده ام.

بازی مقابل اکوادور را در طول دوران خود در تیم ملی آرژانتین در چه رتبه ای قرار میدهید؟
بازی خیلی مهمی بود، چرا که از دست دادن جام جهانی برای بازیکنان به عنوان یک تیم و بعد از آن از نظر شخصی برای خودم ضربه بسیار سنگینی میتوانست باشد. نمیدانم چطور میتوانستم با آن کنار بیایم. مردم آرژانتین نیز همین طور. نرفتن به روسیه برای همیشه اثر بدی روی کشور میگذاشت.

با توجه به اهمیت بازی، نمایش شما چیزی بود که شما فکر میکردید برای آن بازی ارائه دهید؟
خیر، نمیدانستم که آن نمایش را ارائه خواهم داد. من بازی های خوب زیادی با آرژانتین داشته ام. چیزی که میتوانم بگویم این است که اتفاقات آن بازی به گونه ای افتاد که برای من بسیار مهم و خاص شد.

بعد از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸، مربی شما  خورخه سامپائولی گفت فوتبال یک جام جهانی به مسی بدهکار است. شما آنرا شنیده اید و آنرا چطور ارزیابی میکنید؟
بله، آنرا شنیده ام. او آن حرف را به خود من نیز گفت. من امیدوارم فوتبال بدهیش را پرداخت کند (خنده مسی)

در مورد جام جهانی صحبت کردیم، برای شما چالشی در نظر داریم. آیا میتوانید جمله بعدی را تکمیل کنید؟
در سال ۲۰۱۸ لیونل مسی …… خواهد بود.
(پس از کمی فکر) برای بار سوم پدر خواهم شد