۲۵ آبان ۹۷

مروری بر بهترین گلهای پل اسکولز در منچستر یونایتد به مناسبت تولد این اسطوره

یکی از بهترین‌ هافبک‌هایی که تاریخ فوتبال به خود دیده و همواره مورد ستایش همتاهای خود مانند زیدان ،ژاوی ،اینیستا ،داویدز و رونالدینهو و غیره بوده


پسر موقرمز اولدترافورد"پل اسکولز" امروز ۴۴ ساله شد

یکی از بهترین‌ هافبک‌هایی که تاریخ فوتبال به خود دیده و همواره مورد ستایش همتاهای خود مانند زیدان،ژاوی،اینیستا،داویدز و رونالدینهو و غیره بوده

به همین مناسب چند نقل قول جالب از بزرگان فوتبال در رابطه با اسکولز اینجا براتون مینویسیم

ادگار داویدز:
"همۀ ما (هافبکها) تمام تلاشمان این است که بتوانیم به خوبی او بشویم همه می توانند از او درس بیاموزند."

سسک فابرگاس:
"او یک بازیکن کامل و منحصر به فرد است. او همیشه برای توپ می جنگد و از یار نفرگیر مقابلش می گریزد تا به همتیمیهایش در کسب پاسها کمک کند – چه در دفاع و چه زمان حمله و شوت به سمت دروازه. برای هر بازیکن در لیگ برتر، اسکولز آن الگویی است که می خواهند از او تقلید کنند. من دوست دارم که دوران ورزشیم را با افتخاراتی نظیر اسکولز به پایان برسانم."

لوییز فیگو:
"من همیشه از دیدن اسکولز (مثل زمان دیدن آدمهای مشهور) هیجان زده می شم، چرا که معمولا هیچ وقت نمی توان او را دید، در زمین بازی که نمی توانید او را گیر بیندازید، بعد بازی هم یکهو محو می شود."

لیونل مسی:
"در لاماسیا اسم او خیلی ذکر می شد، او یک معلم است."

رونالدینیو:
"من می خواهم که مانند او پاس بدهم، چه کسی به او یاد داده که چنین پاس بدهد؟"

تیری هانری:
"من درک نمی کنم که چرا اسکولز تا به حال جایزه بهترین بازیکن سال را نبرده است. او باید این جایزه را سالها قبل کسب می کرد. شاید به این دلیل است که او مانند بقیه ستاره ها خیلی به دنبال زرق و برق و خودنمایی نیست."

زین الدین زیدان:
"سختترین حریف من؟ اسکولز از تیم منچستر. او یک هافبک کامل است."
"اسکولز بدون شک بهترین هافبک زمان خودش است."

ژاوی:
"هواداران در اسپانیا بسیار او را قبول دارند و نزد من نیز احترام بالایی دارد. پل اسکولز در نظر من یک الگو محسوب می شود. او بهترین هافبکی است که من در 15 تا 20 سال گذشته دیده ام. اسکولز یک بازیکن خارق العاده همه چیز تمام است."

منبع: اینستاگرام عاشقان فوتبال