فوتبال زون
گروه تبلیغاتی آدورا

ستاره های تیم های آفریقایی صعود کننده به جام جهانی روسیه

ستاره های تیم های آفریقایی صعود کننده به جام جهانی روسیه

mbark boussoufa
مراکش: امبارک بوسوفا – مراکش متقاضیان زیادی در این لیست دارد، مانند مهدی بناتیه و کریم ال احمدی به عنوان دو نفر از بازیکنانی که متاسفانه از این لیست حذف شدند. با این حال بوسوفا یکی از بازیکنان کلیدی در پست هافبک در تیم شیرهای اطلس می باشد که نقطه قوت او در سنجش سرعت بازی است. او میتواند سرعت بازی را بالا ببرد و یا حتی آن را کاهش دهد که توسط مربی هرو رنارد نیز تائید شده است.*

ben-amor-prince-aggreh
تونس: محمد این بن امور – گرچه تونس قدرت ستارهای دیگر تیم های آفریقایی را ندارد اما اساتیدی مانند یوسف مساکنی، نعیم اسلیتی و وحبی خزری پتانسیل شعله ور کردن جام جهانی را دارند. به هر حال ما میخواهیم بن امور را به عنوان یکی  از مهمترین بازیکنان معرفی کنیم . بن امور  تعادل خط میانی را به ارمغان می آورد. بعضی اوقات کارهای غیر معمولی و خلاقانه ای برای هدفهای بهتر، رشد و پیشرفت هم تیمیهایش انجام میدهد .

Sadio Mane
سنگال: سادیو مانه – درحالیکه ایدریسا یک محرک حیاتی در خط هافبک  سنگال است و دافرا ساخو به طور منظم موجب پیشروی اهداف تیم میشود، نمیتوان از سادیو مانه به عنوان بهترین بازیکن سنگال نام نبرد. تیم های کمی در رقابت های جام جهانی قادرند که بازیکنی با کیفیت و توانایی مانه به زمین بفرستند. سرعت او مشکل جدی برای رقبا در روسیه خواهد بود  به خصوص اگر او بتواند در طول رقابت ها سرحال بماند

john-obi-mikel
نیجریه : جان اوبی میکل – چندین بازیکن مهم در نیجریه وجود دارند ولی در حالیکه ویلیام تروست اکونگ، ویلفرد اندیدی و ویکتور موسس را نمیتوان نادیده گرفت، میکل همچنان به عنوان بازیکن برتر عقاب ها باقی می ماند. همانطور که او در پیروزی در مقابل الجزیره و کامرون در بازی های مقدماتی توانست خود را اثبات کند. او از تجربه خود برای تشویق و الهام بخشیدن به برخی از اعضای جوانتر تیم ملی استفاده میکند. کیفیت تکنیکی او در هر دو موقعیت حمله و دفاع در بازپسگیری توپ در هنگامی که نیجریه تحت فشار است بسیار حیاتیست.


مصر: محمد صلاح – این آسانترین انتخاب از بین انتخابت های دیگر است. مصر با جادوگری صلاح به سمت نمایش درخشان در تابساتان سال آینده میرود. مهاجم لیورپول در سطح بسیار بالاتری از هم تیمی هایش بازی میکند و اغلب با حضور الهام بخش خود باعث نجات تیم مصر در شرایط دشوار میشود. این صلاح بود که با پنالتی خود در بازی با کنگو باعث صعود تیمش بعد از ۲۸ سال به جام جهانی شد.