فوتبال زون
گروه تبلیغاتی آدورا

خاطرات کودکی، روحیه بخش ستارگان جام جهانی – بخش دوم

خاطرات کودکی، روحیه بخش ستارگان جام جهانی – بخش دوم

در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ستارگانی خواهند درخشید و خاطراتی را برای همگان رقم خواهند زد. اما برخی از این ستارگان مانند نیمار، هری کین، سون هونگ مین، خاویر هرناندز قبلا طرفدار و عاشق فوتبال بوده اند.

هرو رنارد – مربی تیم ملی مراکش

جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین اولین رقابت هایی است که به خاطر می آورم از تلویزیون تماشا میکردم. می توانم ماریو کمپس و آن جو فوق العاده را به خاطر بیاورم، تمام آن کاغذهای سفید را روی چمن سبز. تلخ ترین خاطره من از جام جهانی شکست فرانسه مقابل آلمان در جام ۱۹۸۲ بود، شوماخر و باتیستون، و مغلوب شدن فرانسوی ها در ضربات پنالتی. من به خوبی تمام این خاطرات را به یاد دارم، و این به من کمک می کند که نا امیدی طرفداران را از شکست تیم ملی حس کنم. واقعا وحشتناک است. شبیه اینکه یک عشق را از دست داده باشم!

هری کین – مهاجم تیم ملی انگلیس

آن ضربه آزاد رونالدینهو در سال ۲۰۰۲ که به کنج دروازه تیم ملی انگلیس فرستاد را به یاد می آورم.  تا امروز من را آزار می دهد. آن لحظه اولین خاطره من از جام جهانی است و از آن لحظه به بعد، همیشه برای من آرزوی بازی کردن در جام جهانی وجود داشته است.

جولیان دراکسلر – هافبک تیم ملی آلمان

اولین جام جهانی که به یاد می آورم جام ۲۰۰۶ بود. سال ۲۰۰۲ خیلی کوچک بودم، ولی جام حهانی ۲۰۰۶ در آلمان بود، و من و خانواده ام تمام صحنه های آن را نگاه میکردیم. تیم ملی آلمان تمام کشور را هیجان زده کرده بود، برای همین تمام لحظه های آن جام در یاد ها ثبت شده است.

تیری هانری – قهرمان اسبق جام جهانی با تیم ملی فرانسه و کمک مربی کنونی تیم ملی بلژیک

اولین خاطره من از جام جهانی، لحظه ای بود که ماریوس ترسور در بازی نیمه نهایی مقابل آلمان غربی گلزنی کرد. چیزی که به یاد می آورم این بود که در خانه همه از خوشحالی بالا می پریدند و تمام چیزهای را می شکستند. ترسور از منطقه – “West Indies” – وست ایندیس بود و من هم آن زمان برای تعطیلات آنجا رفته بودم. من پنج سال داشتم، و واقعا به یاد دارم که خانه در حال انفجار بود.

ایگور آکینفیف – دروازبان تیم ملی روسیه

یادم می آید که جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا را تماشا می کردم. حس میخکوب کننده ای بود. اولین بار بود که درک می کردم فوتبال چیست، تمام حرکت ها، تمام بازی. بهترین خاطره من تماشای تماشای بازی مقابل کامرون بود، وقتی که اولگ سالنکو ۵ گل از پیروزی ۶-۱ مقابل کامرون را به ثمر رساند.

سون هیونگمین – مهاجم تیم ملی کره جنوبی

من خاطرات خیلی خوبی از جام ۲۰۰۲ دارم. خاطرم می آید که بعد از ضربات پنالتی در بازی مقابل اسپانیا در بازی یک چهارم نهایی، همه مردم دیوانه شده بودند. ما نمی توانستیم باور کنیم. همه در جام ۲۰۰۲ پیراهن قرمز کره را می پوشیدند، حتی من. نمی توانم هیج لحظه ای جام ۲۰۰۲ را به عنوان لحظه خاص انتخاب کنم، تمام لحظه های آن سال فوق العاده بود.

نیمار – مهاجم تیم ملی برزیل

اولین خاطره من از جام ۱۹۹۴ است. با اینکه من فقط ۲ سال سن داشتم، فکر می کنم اولین خاطره من تماشای تلویزیون و صحنه گل روماریو مقابل هلند بود. یادم می آید که ببتو توپ را ارسال کرد، و روماریو با تک ضربه توپ را گل کرد، یک “Golazo” (در دنیای فوتبال، به گل های بسیار زیبا گولازو گفته می شود)

پل پوگبا – هافبک تیم ملی فرانسه

پیروزی ۳-۰ مقابل برزیل در فینال جام جهانی ۱۹۹۸ را به خاطر می آورم. من واقعا جوان بودم، فقط ۶ یا ۷ سال و در خانه با دیگران بازی را تماشا می کردم. بلاقاصله پس از پیروزی فرانسه، ما بیرون رفتیم و از ماشین ها بالا می رفتیم! صدای بوق همه جا شنیده می شد و همه خوشحال بودند.

ترجمه: پاتریک قوجامانیان