فوتبال زون
گروه تبلیغاتی آدورا

جام جهانی فرصت تلافی را فراهم کرد

جام جهانی فرصت تلافی را فراهم کرد

درحالیکه ایسلند و پاناما با اولین حضور خود در رقابت های جام جهانی برگ جدیدی به تاریخ رقابت ها اضافه کرده اند، برخی از تیم ها که سابقه رودر رویی در جام های جهانی قبلی را داشته اند در قرعه کشی روز ۱ دسامبر مشخص شد که روبروی هم قرار گرفته اند.

گروه B: پرتغال، اسپانیا، مراکش، ایران
کریستیانو رونالدو ۲۱ ساله با پنالتی دیر هنگام خود در فرانکفورت برتری ۲-۰ پرتغال مقابل ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ را رقم زد. مرد سال جهان در سال ۲۰۱۷ در بازی مجدد با ایران بدنبال تکرار برتری برابر یاران کارلوس کیروش هموطن خود خواهد بود.
در بازی دیگر این گروه مراکشی در مقابل پرتغال بازی خواهد کرد که یکی از مهمترین پیروزی های خود را در برابر همین تیم و جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک و با نتیجه ۳-۱ کسب کرده است و پس از آن به عنوان تیم اول به دور بعد صعود کرد و پرتغال در قعر جدول قرار گرفت. اسپانیا و پرتغال نیز در جام ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در مرحله ۱/۱۶ نهایی روبری هم قرار گرفتند که اسپانیا با برتری ۱-۰ مقابل مردان کارلوس کیروش مربی وقت پرتغال و با گل داوید ویا به مرحله بعد و مصاف با پاراگوئه رفت.

گروه C: فرانسه، استرالیا، پرو، دانمارک
این گروه یک دژاوو واقعی را همراه خود دارد که در آن دانمارک و فرانسه برای سومین بار در دور گروهی روبروی هم قرار میگیرند.  هر دو بازی قبلی نیز مانند جام ۲۰۱۸ بازی سوم و آخر گروهی دو تیم بود. فرانسه در جام ۱۹۹۸ با نتیجه ۲-۱ پیروز شد، اما این دانمارک بود که ۴ سال بعد در کره جنوبی فرانسه را شکست داد. باید منتظر باشیم تا برنده این بازی تکراری در جام ۲۰۱۸ مشخص شود.

گروه D: آرژانتین، ایسلند، کرواسی، نیجریه
یکی از تکراری ترین بازیهای جام های جهانی بازی آرژانتین و نیجریه است. ظاهرا خدایان فوتبال از این بازی لذت میبرند که برای بار پنجم این دو تیم را روبری هم قرار داده اند. در تمام بازیهای قبلی آرژانتین با اختلاف ۱ گل پیروز شده  است. ۲-۱ در جام ۱۹۹۴، ۱-۰ در جام ۲۰۰۲، ۱-۰ در ۲۰۱۰ و ۳-۲ در ۲۰۱۴٫ در آخرین بازی لیونل مسی با زدن ۲ گل در نیمه اول باعث پیروزی ۳-۲ تیمش در مقابل عقاب های آفریقا شد.

گروه E: برزیل، سوئیس، کاستاریکا، صربستان
برزیل و کاستاریکا دو بار سابقه بازی در جام جهانی را دارند. مربی کنونی کاستا ریکا اسکار رامیرز در جام ۱۹۹۰ ایتالیا در شکست ۱-۰ مقابل برزیل بازی کرده بود.  برزیل و سوئیس  هم یکبار در سال ۱۹۵۰ برابر یکدیگر با نتیجه ۲-۲ مساوی کرده بودند.

گروه F: آلمان، مکزیک، سوئد،کره جنوبی
این گروه سابقه بیشترین بازی های رودر رو را دارا میباشد. شما میتوانید آلمان را پارتی خراب کن این گروه بنامید. آنها رویای کره جنوبی میزبان را در سال ۲۰۰۲ با گل دیرهنگام میشایل بالاک در نیمه نهایی خراب کردند. قبل از آن در سال ۱۹۸۶ در مرحله ۱/۴ نهایی در ضربات پنالتی ۴-۱ مکزیک را شکست دادند. در هر دو بار نیز آلمان به مقام نایب قهرمان جهان رسید.  آلمان بار دیگر در سال ۱۹۹۸ با ۲ گل دیرهنگام یورگن کلینزمن و اولیور بیرهوف؛ توانسته بود در مقابل تک گل مکزیکی ها را از رقابت ها حذف کند.
تاریخچه بازیهای سوئد در مقابل هم گروهی هایش از جام جهانی ۱۹۳۴ ایتالیا شروع میشود. جایی که با نتیجه ۲-۱ به آلمان باختند. در سال ۱۹۵۸ در حالیکه میزبان رقابت ها بودند مکزیک را ۳-۰ در بازی افتتاحیه شکست دادند و ۳-۱ از سد آلمان گذشتند.

گروه G: بلژیک، پاناما، تونس، انگلیس
تمام علاقمندان به فوتبال آرزو میکنند که انگلیس و بلژیک بازی هیجان انگیز خود در جام ۱۹۵۴  در بازل تکرار کنند. اولین بازی آنها در گروه ۴ رقابت ها با نتیجه ۴-۴ در حالیمه ۳ بازیکن دو گله شده بودند به پایان رسید. در دیگر بازی این دو تیم در سال ۱۹۹۰ انگلیس با گل دیوید پلات ستاره آن روز های خود در دقیقه ۱۱۹ بلژیک را شکست داد. اگر تاریخ تکرار شود بازی هیجان انگیزی در کالینینگراد در تاریخ ۷ تیرماه سال آینده خواهیم داشت.

گروه H: لهستان، سنگال، کلمبیا، ژاپن
ژاپن و کلمبیا بدون احتیاج به کندوکاو در تاریخ خود میتوانند به آخرین جام جهانی اکتفا کنند. جایی که دو تیم در یک بازی هیجان انگیز در کویابا برزیل در سال ۲۰۱۴ مقابل هم قرار گرفتند که نتیجه آن ۴-۱ به سود کلمبیا خاتمه یافت. بازی که منجر به صعود کلمبیا به مرحله حذفی و بازکشت ژاپن به خانه شد.