جام جهانی فرصت تلافی را فراهم کرد

جام جهانی فرصت تلافی را فراهم کرد

درحالیکه ایسلند و پاناما با اولین حضور خود در رقابت های جام جهانی برگ جدیدی به تاریخ رقابت ها اضافه کرده اند، برخی از تیم ها که سابقه رودر رویی در جام های جهانی قبلی را داشته اند در قرعه کشی روز 1 دسامبر مشخص شد که روبروی هم قرار گرفته اند.

گروه B: پرتغال، اسپانیا، مراکش، ایران
کریستیانو رونالدو 21 ساله با پنالتی دیر هنگام خود در فرانکفورت برتری 2-0 پرتغال مقابل ایران در جام جهانی 2006 را رقم زد. مرد سال جهان در سال 2017 در بازی مجدد با ایران بدنبال تکرار برتری برابر یاران کارلوس کیروش هموطن خود خواهد بود.
در بازی دیگر این گروه مراکشی در مقابل پرتغال بازی خواهد کرد که یکی از مهمترین پیروزی های خود را در برابر همین تیم و جام جهانی 1986 مکزیک و با نتیجه 3-1 کسب کرده است و پس از آن به عنوان تیم اول به دور بعد صعود کرد و پرتغال در قعر جدول قرار گرفت. اسپانیا و پرتغال نیز در جام 2010 آفریقای جنوبی در مرحله 1/16 نهایی روبری هم قرار گرفتند که اسپانیا با برتری 1-0 مقابل مردان کارلوس کیروش مربی وقت پرتغال و با گل داوید ویا به مرحله بعد و مصاف با پاراگوئه رفت.

گروه C: فرانسه، استرالیا، پرو، دانمارک
این گروه یک دژاوو واقعی را همراه خود دارد که در آن دانمارک و فرانسه برای سومین بار در دور گروهی روبروی هم قرار میگیرند.  هر دو بازی قبلی نیز مانند جام 2018 بازی سوم و آخر گروهی دو تیم بود. فرانسه در جام 1998 با نتیجه 2-1 پیروز شد، اما این دانمارک بود که 4 سال بعد در کره جنوبی فرانسه را شکست داد. باید منتظر باشیم تا برنده این بازی تکراری در جام 2018 مشخص شود.

گروه D: آرژانتین، ایسلند، کرواسی، نیجریه
یکی از تکراری ترین بازیهای جام های جهانی بازی آرژانتین و نیجریه است. ظاهرا خدایان فوتبال از این بازی لذت میبرند که برای بار پنجم این دو تیم را روبری هم قرار داده اند. در تمام بازیهای قبلی آرژانتین با اختلاف 1 گل پیروز شده  است. 2-1 در جام 1994، 1-0 در جام 2002، 1-0 در 2010 و 3-2 در 2014. در آخرین بازی لیونل مسی با زدن 2 گل در نیمه اول باعث پیروزی 3-2 تیمش در مقابل عقاب های آفریقا شد.

گروه E: برزیل، سوئیس، کاستاریکا، صربستان
برزیل و کاستاریکا دو بار سابقه بازی در جام جهانی را دارند. مربی کنونی کاستا ریکا اسکار رامیرز در جام 1990 ایتالیا در شکست 1-0 مقابل برزیل بازی کرده بود.  برزیل و سوئیس  هم یکبار در سال 1950 برابر یکدیگر با نتیجه 2-2 مساوی کرده بودند.

گروه F: آلمان، مکزیک، سوئد،کره جنوبی
این گروه سابقه بیشترین بازی های رودر رو را دارا میباشد. شما میتوانید آلمان را پارتی خراب کن این گروه بنامید. آنها رویای کره جنوبی میزبان را در سال 2002 با گل دیرهنگام میشایل بالاک در نیمه نهایی خراب کردند. قبل از آن در سال 1986 در مرحله 1/4 نهایی در ضربات پنالتی 4-1 مکزیک را شکست دادند. در هر دو بار نیز آلمان به مقام نایب قهرمان جهان رسید.  آلمان بار دیگر در سال 1998 با 2 گل دیرهنگام یورگن کلینزمن و اولیور بیرهوف؛ توانسته بود در مقابل تک گل مکزیکی ها را از رقابت ها حذف کند.
تاریخچه بازیهای سوئد در مقابل هم گروهی هایش از جام جهانی 1934 ایتالیا شروع میشود. جایی که با نتیجه 2-1 به آلمان باختند. در سال 1958 در حالیکه میزبان رقابت ها بودند مکزیک را 3-0 در بازی افتتاحیه شکست دادند و 3-1 از سد آلمان گذشتند.

گروه G: بلژیک، پاناما، تونس، انگلیس
تمام علاقمندان به فوتبال آرزو میکنند که انگلیس و بلژیک بازی هیجان انگیز خود در جام 1954  در بازل تکرار کنند. اولین بازی آنها در گروه 4 رقابت ها با نتیجه 4-4 در حالیمه 3 بازیکن دو گله شده بودند به پایان رسید. در دیگر بازی این دو تیم در سال 1990 انگلیس با گل دیوید پلات ستاره آن روز های خود در دقیقه 119 بلژیک را شکست داد. اگر تاریخ تکرار شود بازی هیجان انگیزی در کالینینگراد در تاریخ 7 تیرماه سال آینده خواهیم داشت.

گروه H: لهستان، سنگال، کلمبیا، ژاپن
ژاپن و کلمبیا بدون احتیاج به کندوکاو در تاریخ خود میتوانند به آخرین جام جهانی اکتفا کنند. جایی که دو تیم در یک بازی هیجان انگیز در کویابا برزیل در سال 2014 مقابل هم قرار گرفتند که نتیجه آن 4-1 به سود کلمبیا خاتمه یافت. بازی که منجر به صعود کلمبیا به مرحله حذفی و بازکشت ژاپن به خانه شد.

آخرین اخبارمشاهده بیشتر

ویدئومشاهده بیشتر