۳۰ آبان ۹۷

تیزر رسمی توپ طلا جنجالی شد؛ مسی و رونالدو جایزه نمی‌برند

رمزنگاری از تیزر 30 ثانیه رسمی توپ طلای سال 2018 نشان می‌دهد سه نامزد نهایی توپ طلا امباپه، مودریچ و واران هستند

تیزر رسمی توپ طلا جنجالی شد؛ مسی و رونالدو جایزه نمی‌برند

شواهد نشان می‌دهد نام کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، کسانی که طی 10 سال اخیر هر کدام 5 بار برنده توپ طلا شده‌اند، امسال برای اولین بار از سال 2006، نامشان در بین سه نامزد نهایی قرار نخواهد گرفت.

اوایل این ماه، اریک مامروت، روزنامه نگار RFI Sports طی تحقیقاتش روی آرای تقریبا نیمی از رای‌دهندگان، به این نتیجه رسیده بود که نام این دو بازیکن در بین سه نامزد نهایی نخواهد بود.

او چند هفته پیش گفته بود کسانی که جزو سه نفر برتر هستند شامل لوکا مودریچ، ستاره رئال مادرید و بهترین بازیکن جام جهانی 2018 روسیه، رافائل واران، مدافع رئال مادرید و تیم ملی فرانسه که قهرمان جهان شده است و کایلان امباپه، ستاره پاری‌سن ژرمن و تیم ملی فرانسه در جام جهانی اخیر می‌شود.

دیروز اما تیزر تبلیغاتی 30 ثانیه‌ای وبسایت نشریه فرانسوی اکیپ منتشر شد. اکیپ صاحب امتیاز نشریه فرانس فوتبال است که هر ساله جایزه توپ طلا را به بهترین بازیکن جهان می‌دهد. این تیزر نیز باعث شد شایعه مطرح شده قوت بگیرد.

به این خاطر که در این تیزر مشخص است که بعد از این که تصویر رونالدو با توپ طلای سال گذشته‌اش به نمایش درمی‌آید، سه بازیکنی که دیده می‌شوند امباپه، واران و مودریچ هستند. یعنی اگر رونالدو اول است شاید به این خاطر نباشد که او در بین سه بازیکن است بلکه به این خاطر است که پارسال جایزه را برده. بعد از آن سه بازیکنی که دیده می‌شوند سه بازیکن مذکورند. بعد هم نوبت به محمد صلاح، پل پوگبا، ادن آزارد، انگولو کانته، نیمار، آنتوان گریزمان، مسی و رونالدو می‌رسد و ویدئو یک بار دیگر روی سه بازیکن مطرح شده می‌رود.

این مونتاژ 30 ثانیه‌ای شاید کلیدی باشد برای این که نشان دهد امباپه، مودریچ و واران سه نامزد نهایی دریافت توپ طلا هستند.

اسامی کامل نامزدها تا به اینجای کار به شرح زیر است:

لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، سرخیو آگوئرو، آلیسون بکر، گرت بیل، کریم بنزما، ادینسون کاوانی، تیبائو کورتوا، کوین دبروین، روبرتو فرمینیو، دیگو گودین، آنتوان گریزمان، ادن آزارد، ایسکو، هری کین، انگولو کانته، هوگو لوریس، ماریو ماندژوکیچ، سادیو مانه، مارسلو، کایلان امباپه، لوکا مودریچ، نیمار، پل پوگبا، ایوان راکیتیچ، سرخیو راموس، محمد صلاح، لویس سوارس، یان اوبلاک و رافائل واران.