تاریخ و زمان قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه

تاریخ و زمان قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه

_ ساعت شروع مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه (به وقت تهران) –> ساعت 18:30 به وقت تهران (ساعت 18 به وقت مسکو).

مراسم فرش قرمز از ساعت 16 به وقت مسکو (16:30 به وقت تهران) شروع می شود. مراسم رسمی قرعه کشی هم ساعت 18:30 به وقت تهران شروع می شود. برگزاری مراسم یک ساعت به طول می انجامد.

_ اولین حریف ایران در جام جهانی 2018 –> بر اساس برنامه فیفا، تیمهای سید سوم اولین بازی خود را با تیم‌های سید چهارم برگزار خواهند کرد. بدین ترتیب یکی از تیم‌های نیجریه، مراکش، پاناما یا صربستان اولین حریف ایران در جام جهانی خواهند بود.

_ مجریان قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه –> گری لینه‌کر مهاجم پیشین تیم ملی انگلیس و ماریا کوماندنایا مجری مشهور روسی.

_ دیگو مارادونا به همراه فابیو کاناوارو، کارلوس پویول، لوران بلان، گوردون بنکس، کافو و دیگو فورلان قرعه کشی جام جهانی را انجام می دهند.

_ کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران و مهدی مهدوی کیا و علی دایی به عنوان میهمان ویژه فیفا در این مراسم حضور دارند.

_ همچنین قرار است میرسلاو کلوزه، کاپیتان پیشین تیم ملی آلمان جام قهرمانی را به مراسم بیاورد.

_ حدود 6000 نفر مهمان، مراسم را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

* پخش زنده (آنلاین) مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه *

_ این مراسم به صورت زنده و مستقیم از کانال یوتیوب فیفا پخش می شود.

_ حق پخش مستقیم این مراسم توسط شبکه ITV و BBC از انگلستان و شبکه فاکس نیوز از آمریکا و شبکه تله موندو از اسپانیا خریداری شده است. علاقه مندان می توانند مراسم را از طریق این شبکه ها به طور زنده تماشا کنند.

* نحوه قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه *

قرعه کشی جام جهانی 2018 مانند سایر جام های جهانی از طریق سیدبندی ماه اکتبر انجام می شود. تیم های سید 1 تا 4 با قرعه کشی در پات ها یا گلدان های هشتگانه قرار می گیرند، با این استثنا که تیم های یک سید و از یک قاره نمی توانند در یک گلدان قرار داشته باشند. اما این قانون برای قاره اروپا منعی ندارد. چون تعداد تیم های حاضر از قاره اروپا در جام جهانی بیش از 8 تیم است. بر طبق اعلام فیفا، تیم ایران در سید 3 مسابقات قرار گرفته است.

 

منبع: طرفداری

اخبار مرتبطمشاهده بیشتر

آخرین اخبارمشاهده بیشتر

ویدئومشاهده بیشتر