۳۰ مهر ۹۷

به پرسپولیس مدیون بودم، پس ماندم - بیرانوند

علیرضا بیرانوند دروازبان ملی پوش پرسپولیس پس از درخشش در جام جهانی 2018 به خاطر دینش به باشگاه و ضربه ای که این تیم از خروج برخی از بازیکنانش خورده بود، تصمیم گرفت در این تیم بماند.

به پرسپولیس مدیون بودم، پس ماندم - بیرانوند

تیم ملی ایران پس از پیروزی مقابل مراکش، تساوی مقابل پرتغال و شکست نزدیک در برابر اسپانیا و در حالیکه نزدیک بود تا برای اولین بار به مرحله حذفی نیز صعود کنند، مورد تمجید اهالی فوتبال و طرفداران قرار گرفت.

در حالیکه برخی از بازیکنان تیم ملی در این جام درخشیدند اما بیرانوند ستاره مطلق ایران بود و همگان بر این عقیده بودند که بعد از تورنمنت از پرسپولیس به یک باشگاه خارجی منتقل خواهد شد.

اما بیروانوند ماندن در پایتخت را انتخاب کرد، و روز سه شنبه بازی برگشت نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا مقابل السد قطر در دروازه پرسپولیس خواهد ایستاد تا با توجه با برتری 1-0 بازی رفت و عدم پذیرش شکست در بازی برگشت برای اولین بار به فینال این مسابقات راه پیدا کنند.

"بعد از جام جهانی ما چهار یا پنج بازیکن خوب را از دست دادیم، و به خاطر محرومیت از نقل و انتقالات امکان جذب هیچ بازیکنی برای ما وجود نداشت." - دروازبان 26 ساله پرسپولیس قبل از بازی برگشت در آزادی

"من در دو سال قبل قهرمانی در لیگ داخلی را تجربه کرده بودم، اما احساس می کردم به پرسپولیس مدیون هستم و باید همیجا بمانم و تیم در جام باشگاه های آسیا کمک کنم چرا که نمی خواستم باشگاه را در شرایط سخت ترک کنم."

"هیچ احساس پیشمانی ندارم، چرا که اکنون جزو چهار تیم برتر آسیا هستیم و شانس این را داریم که به فینال برسیم."

پرسپولیس که برای اولین بار در سال 2017 به نیمه نهایی آسیا رسیده بود، مهاجم اصلی خود مهدی طارمی را در ابتدای 2018 به الغرافه قطر فروخت، اما این بار قوی تر از قبل به رقابت ها بازگشته است.

بیرانوند به عنوان آخرین ستون خط دفاعی پرسپولیس در دور گروهی رقابت ها تنها 3 بار دروازه خود را باز شده دید. پرسپولیس به عنوان سرگروه گروه C به مرحله حذفی رقابت ها رسید و در مرحله 1/16 نهایی از سد الجزیره امارات گذشت و با بازی های خوب تا نیمه نهایی پیش آمده است. 

در تابستان وحید امیری و فرشاد احمدزاده نیز از تیم جدا شدند، اما علیرضا با ماندن در پرسپولیس مزد وفاداری خود را از هواداران گرفت و با بازی درخشان در بازی برگشت مرحله 1/4 نهایی مقابل الدحیل قطر، تیمی که نه بازی پیاپی را با برد پشت سر گذاشته بود، پشت سر گذاشت و به نیمه نهایی رسید.

اما پرسپولیس که سه بازی از پنج بازی خارج از خانه خود در آسیا را واگذار کرده بود، به عنوان تیم ضعیف تر در دوحه تصور می شد. اما با دفاع خوب و پنالتی دقایق پایانی علی علیپور، توانستند برتری را از آن خود کنند.

"ما با مدیریت خوب توانستیم بازی دور رفت را به نفع خود خاتمه دهیم، اما شک ندارم که بازی برگشت بازی سختی خواهد بود."

"من به هم تیمی هایم گفتم با برد در بازی رفت، انتظارات از ما بالاتر رفته است، اما این را نیز نباید فراموش کنیم که ما السد را در مرحله گروهی در تهران شکست داده ایم، و ما باید برای شادی طرفدارانمان دوباره این کار را انجام دهیم"

تا به حال هیج تیمی از ایران قهرمان این رقابت ها نشده است و آخرین بار سپاهان در سال 2007 و ذوب آهن در سال 2010 با شکست در فینال نزدیکترین تیم ها به قهرمانی بوده اند.

اما با رکورد 100% خانگی و یک گل برتری، پرسپولیس بازی برگشت را با شانس بیشتری برای رسیدن به فینال آغاز می کند.

"قهرمانی در جام باشگاه های آسیا سخت است، اما تمام وجود خود را برای انجامش خواهیم گذاشت"

"السد مهاجمین بزرگی مانند عفیف و بونجاه دارد، پس ما به طرفداران خود احتیاج خواهیم داشت تا با حمایت از ما به ما انرژی مضاعفی برای مبارزه در زمین بدهند"

"من مطمئنم تمام ایرانیان از پرسپولیس حمایت خواهند کرد و اگر بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم، خود را برای فینال آماده خواهیم کرد."