فوتبال زون
گروه تبلیغاتی آدورا

بازیهای کلاسیک احتمالی در جام جهانی ۲۰۱۸

بازیهای کلاسیک احتمالی در جام جهانی ۲۰۱۸

یکی از مهمترین علاقمندی های طرفداران فوتبال پس ازمشخص شدن نتیجه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸، بررسی احتمالات اینکه در مراحل بعدی چه تیمی با چه تیمی روبرو خواهد شد میباشد.

هیچ شکی نیست که میتوانیم انتظار برگزاری چند بازی کلاسیک را در جام بیست و یکم داشته باشیم. البته نمیتوان این موضوع را در نظر نگرفت که فوتبال غیر قابل پیش بینی تر از هر زمان دیگری شده است و هیچ تیمی قبل از اتمام ۹۰ دقیقه نمیتواند خود را برنده بازی تصور کند. خیلی از تیم های با سابقه تا به حال از صعود از مرحله گروهی باز مانده اند. برای مثال در آخرین جام جهانی کاستاریکا در حضور ایتالیا، انگلیس و اروگوئه در حالی به مرحله یک شانزدهم نهایی رسید که با حذف ایتالیا و انگلیس به عنوان تیم اول از گروه مرگ صعود کرد.

بازیهای کلاسیک احتمالی

فرانسه – آرژانتین
۱/۱۶ نهایی
تیم های سید ۱ گروه C و D رقابت ها احتمال صعود به عنوان تیم نخست از گروه خود را دارند.
اما اکر یکی از آن دو تیم به عنوان تیم برتر و دیگری به عنوان تیم دوم صعود کند باید شاهد بازی کلاسیکی از این دو تیم در تاریخ شنبه ۹ تیرماه و یا یکشنبه ۱۰ تیر ماه باشیم.
در مصاف های قبلی این دو تیم در جامهای جهانی آرژانتین ۲ بار با نتیجه ۱-۰ جام ۱۹۳۰ اروگوئه و ۲-۱ در جام آرژانتین ۱۹۷۸ پیروز شده است.

برزیل – آلمان
۱/۱۶ نهایی
برزیل این شانس را دارد تا انتقام شکست مفتضحانه ۷-۱ نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ در مرحله ۱/۱۶ نهایی رقابت ها از آلمان بگیرد. اگر تنها با یک غفلت کوچک آنها در گروه خود دوم شوند و آلمان اول، و یا برعکس،  آنها در تاریخ دوشنبه ۱۱ تیر و یا سه شنبه ۱۲ تیر به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
در دو بازی قبلی این دو تیم در جام های جهانی برزیل ۲-۰ در فینال جام ۲۰۰۲ کره و ژاپن پیروز شد و آلمان پیروزی معروف ۷-۱ را در خاک برزیل در نیمه نهایی جام ۲۰۱۴ کسب کرد.

آلمان – انگلیس
۱/۸ نهایی
جمعه ۱۵ تیر یا شنبه ۱۶ تیر میتواند روز برخورد دو تیم از بزگترین رقبای فوتبال جهان باشد. اگر یکی از این ۲ تیم اول و دیگری دوم شود و مرحله ۱/۱۶ نهایی را با پیروزی پشت سر بگذارند باید منتظر دیداری جذاب در مرحله ۱/۸ نهایی باشیم.
آلمان با ۳ پیروزی از ۵ بازی رودر رو در جام های جهانی رکورد بهتری مقابل انگلیس دارد ولی مهمترین پیروزی برای انگلیس در فینال جام جهانی ۱۹۶۶ و با نتیجه ۴-۲ ثبت شده است. پس از آن آلمان ۳-۲ در مرحله ۱/۸ نهایی در وقت اضافه جام ۱۹۷۰ مکزیک و ۴-۳ در ضربات پنالتی پس از تساوی ۱-۱ در وقت قانونی بازی نیمه نهایی در جام ۱۹۹۰ ایتالیا و همچنین ۴-۱ در مرحله ۱/۱۶ نهایی در جان ۲۰۱۰ آفریقا در مقابل انگلیس به برتری رسیده است. در بازی دیگر در مرحله دوم جام ۱۹۸۲ اسپانیا  این دو تیم به تساوی بدون گل دست پیدا کردند.

پرتغال – آرژانتین
۱/۸ نهایی
لیونل مسی و کریستیانو رونالدو برای اولین بار در جام جهانی در صورتی میتوانند روبروی هم قرار بگیرند که تیم های آنها در رتبه مشابه اول یا دوم گروه خود را کسب کنند. پس از پیروزی در مرحله ۱/۱۶ نهایی جمعه پانزدهم تیرماه و یا شنبه ۱۶ تیرماه میتوان رقابت بسیار حساس بین این دو بازیکن را اینبار در قالب تیم های ملی مشاهده کرد.

برزیل – انگلیس
۱/۸ نهایی
برزیل و انگلیس هم در شرایطی روبروی هم قرار خواهند گرفت که هر دوی آنها در رتبه مشابه بکدیگر در گروه های خود باشند. جمعه ۱۵ تیر یا شنبه ۱۶ تیر تاریخ برگزاری این دیدار جذاب احتمالی خواهد بود. برزیل میتواند از این رویارویی خوشحال تر از حریف باشد، چرا که پس از مصاف های قبلی در پایان برزیل فاتح جام شده است. سال ۱۹۵۸ در سوئد در مرحله گروهی ۰-۰ شدند و پس از آن برزیل ۳-۱ در جام ۱۹۶۲ شیلی به برتری دست پیدا کرد. ۱-۰ در مرحله گروهی جام ۱۹۷۰ مکزیک و در آخرین مصاف ۲-۱ در ۱/۴ نهایی جام ۲۰۰۲ کره و ژاپن تیم برتر میدان لقب گرفت